BCAA aminokyseliny

Zkratka BCAA znamená branched chain amino acids a jedná se o esenciální aminokyseliny, které mají specifickou strukturu. Nedochází totiž k jejich katabolizaci v játrech, ale v nezměněné podobě zůstávají k dispozici pro pracující svaly. Podporují také spalování tuků a redukci tělesné hmotnosti. BCAA aminokyseliny tak patří k nejúčinnějším potravinovým doplňkům vhodným pro sportovce. Hodí se především pro ty, kteří provozují silové sporty, ale mohou je využívat i ostatní aktivní sportovci – pozitivní vliv na výkonnost mají např. u vytrvalostních sportů, při kterých lidský organismus spotřebuje kolem 90 procent leucinu na produkci energie. Mezi BCAA aminokyseliny patří L-leucin, L-valin a L-isoleucin a aby dobře fungovaly, je u nich ideální poměr 2:1:1 – dva díly L-leucinu, jeden díl L-valinu a jeden díl L-isoleucinu. Je totiž vědecky dokázáno, že organismus využívá L-leucin dvakrát více než zbylé dvě aminokyseliny.

Vitamíny a minerály jsou důležitá složka potravy. Proteiny jsou určeny zejména k budování kvalitní svalové hmoty. Hubnutí zdravě, efektně a s úsměvem. Kvalitní sportovní výživa a suplementy pro Vaši vysněnou postavu.

Aminokyselinové skóre AAS

Pro hodnocení výživové hodnoty proteinů se jako jedno z kritérii používá tzv. aminokyselinové skóre AAS (Amino Acid Score). Vypočítává se pro každou esenciální aminokyselinu zvlášť a vychází z předpokladu, že v určité bílkovině je optimální zastoupení esenciálních aminokyselin. Ve zkoumaném vzorku bílkoviny se pak stanoví složení jednotlivých aminokyselin a jejich obsahy se vyjádří procentuálně k obsahu téže aminokyseliny v ideální bílkovině. Esenciální aminokyselina, která má hodnotu AAS nejnižší, je pak limitující aminokyselinou a určuje výživovou hodnotu proteinu. Přesnější data o výživové hodnotě proteinu můžeme získat z indexu esenciálních aminokyselin EAAI (Essential Amino Acid Index). Tento index zahrnuje všechny aminokyselinová skóre esenciálních aminokyselin a udává jejich geometrický průměr.

Kulturistika je individuální sport, jehož cílem je dosáhnout požadovaného vzhledu těla. Proteinové tyčinky jsou super! Posilovací lavice Vám pomohou zvětšit svalovou hmotu, vytvarovat Vaše tělo, zlepšit fyzičku a zvýšit sebevědomí. Solární kosmetika je důležitá pro opalování v solárku.

Aminokyselinová léčba

Aminokyseliny mohou pomáhat také při léčbě různých nemocí. Podávání aminokyselinových preparátů tak může pomoci např. při poruchách řeči, vývoje nebo retardace, dále u svalového tonusu, spasticity (zvýšeného svalového napětí), rovnováhy a koordinace pohybu a výrazně zrychluje průběh rehabilitace u svalového tonusu. Výborných výsledků tato léčba dosahuje také u dětské mozkové obrny. Aminokyselinové přípravky pomáhají také u psychomotorické retardace, poruch řeči, syndromu poruchy pozornosti s hyperaktivitou a hyperkinetické poruchy, u Downova syndromu, autismu, epilepsie, Parkinsonovy choroby, roztroušené sklerózy, ale i u deprese, stresu atd. V Praze existuje samostatné Poradenské centrum aminokyselinové léčby, které se nachází v ulici Na Václavce 44. Jeho webové stránky najdeme na adrese www.aminocure.cz, kde jsou veškeré podrobné informace o aminokyselinové léčbě, odpovědi na dotazy atd.


Sponzorované odkazy:


Kola, cyklistické a sportovního vybavení a doplňky za super ceny. Kvalitní s levná horská kola nabízí eshop Levná-horská-kola.cz. Kvalitní a levné proteiny na růst svalů nabízí Sunkins e-shop.cz.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!