BCAA aminokyseliny

Zkratka BCAA znamená branched chain amino acids a jedná se o esenciální aminokyseliny, které mají specifickou strukturu. Nedochází totiž k jejich katabolizaci v játrech, ale v nezměněné podobě zůstávají k dispozici pro pracující svaly. Podporují také spalování tuků a redukci tělesné hmotnosti. BCAA aminokyseliny tak patří k nejúčinnějším potravinovým doplňkům vhodným pro sportovce. Hodí se především pro ty, kteří provozují silové sporty, ale mohou je využívat i ostatní aktivní sportovci – pozitivní vliv na výkonnost mají např. u vytrvalostních sportů, při kterých lidský organismus spotřebuje kolem 90 procent leucinu na produkci energie. Mezi BCAA aminokyseliny patří L-leucin, L-valin a L-isoleucin a aby dobře fungovaly, je u nich ideální poměr 2:1:1 – dva díly L-leucinu, jeden díl L-valinu a jeden díl L-isoleucinu. Je totiž vědecky dokázáno, že organismus využívá L-leucin dvakrát více než zbylé dvě aminokyseliny.

Vitamíny a minerály jsou důležitá složka potravy. Proteiny jsou určeny zejména k budování kvalitní svalové hmoty. Hubnutí zdravě, efektně a s úsměvem. Kvalitní sportovní výživa a suplementy pro Vaši vysněnou postavu.

Aminokyselinové skóre AAS

Pro hodnocení výživové hodnoty proteinů se jako jedno z kritérii používá tzv. aminokyselinové skóre AAS (Amino Acid Score). Vypočítává se pro každou esenciální aminokyselinu zvlášť a vychází z předpokladu, že v určité bílkovině je optimální zastoupení esenciálních aminokyselin. Ve zkoumaném vzorku bílkoviny se pak stanoví složení jednotlivých aminokyselin a jejich obsahy se vyjádří procentuálně k obsahu téže aminokyseliny v ideální bílkovině. Esenciální aminokyselina, která má hodnotu AAS nejnižší, je pak limitující aminokyselinou a určuje výživovou hodnotu proteinu. Přesnější data o výživové hodnotě proteinu můžeme získat z indexu esenciálních aminokyselin EAAI (Essential Amino Acid Index). Tento index zahrnuje všechny aminokyselinová skóre esenciálních aminokyselin a udává jejich geometrický průměr.

Kulturistika je individuální sport, jehož cílem je dosáhnout požadovaného vzhledu těla. Proteinové tyčinky jsou super! Solární kosmetika je důležitá pro opalování v solárku.

Aminokyselinová léčba

Aminokyseliny mohou pomáhat také při léčbě různých nemocí. Podávání aminokyselinových preparátů tak může pomoci např. při poruchách řeči, vývoje nebo retardace, dále u svalového tonusu, spasticity (zvýšeného svalového napětí), rovnováhy a koordinace pohybu a výrazně zrychluje průběh rehabilitace u svalového tonusu. Výborných výsledků tato léčba dosahuje také u dětské mozkové obrny. Aminokyselinové přípravky pomáhají také u psychomotorické retardace, poruch řeči, syndromu poruchy pozornosti s hyperaktivitou a hyperkinetické poruchy, u Downova syndromu, autismu, epilepsie, Parkinsonovy choroby, roztroušené sklerózy, ale i u deprese, stresu atd. V Praze existuje samostatné Poradenské centrum aminokyselinové léčby, které se nachází v ulici Na Václavce 44. Jeho webové stránky najdeme na adrese www.aminocure.cz, kde jsou veškeré podrobné informace o aminokyselinové léčbě, odpovědi na dotazy atd.


Sponzorované odkazy:


Kola, cyklistické a sportovního vybavení a doplňky za super ceny. Čerstvé ovoce a zelenina - pro vaše perfektní zdraví. Kvalitní s levná horská kola nabízí eshop Levná-horská-kola.cz. Kvalitní a levné proteiny na růst svalů nabízí Sunkins e-shop.cz.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!